پیش فروش نوزادان

گزارش کامل پیش فروش نوزادان در بیمارستانهای تهران

 

نوزادان تازه متولد شده در بیمارستانهای تهران خرید و فروش می شوند.
دلالان و واسطه‌‏ها ، پس از شناسایی نوزادانی که ناخواسته و یا نامشروع به دنیا می‌‏آیند، اقدام به خرید و فروش آنان در بیمارستانها می کنند.
به گزارش خبرنگار ایلنا، در برخی از بیمارستانها دلالان، با پرداخت مخارج بیمارستان به زنان باردار، به عنوان پیش قسط، نوزادان را پیش خرید کرده و سپس نوزادان خریداری شده را با قیمت کلان به زوج های نابارور
می‌‏فروشند. 
"معصومه -پ" مامای 30 ساله یکی از بیمارستانهای تهران می گوید: « برخی از دختران جوان فریب خورده چون برای سقط جنین به پزشک دسترسی ندارند و با راه های سقط جنین نیز آشنا نیستند، روزهای نزدیک به زایمان به بیمارستان مراجعه می کنند. دلالان به این دختران پیشنهاد می کنند به ازای پرداخت هزینه های بیمارستان آنان را از شر بچه خلاص کنند.»
این ماما در ادامه می گوید: « خانواده این دختران اکثراً از وضعیت آنان با خبر نیستند. این دختران بدون اعضای خانواده و تنها به بیمارستان مراجعه می کنند، از آن گذشته برخی از این دختران حتی 2-3 ماه قبل از زایمان در خارج از خانه بسر می برند و اغلب آنان بعد از زایمان از بیمارستانها می گریزند.»
گفتنی است، در برخی از بیمارستانها بدلیل الزامی نبودن ارائه شناسنامه در هنگام ترخیص، مادران می توانند بدون ارائه شناسنامه، به راحتی فرزندشان را با خود از بیمارستان خارج کنند و تنها هنگام گرفتن دریافت گواهی ولادت است که دچار درد سرمی شوند.
مریم 17 ساله یکی از دخترانی است که وقتی فهمید باردار است و پسر مورد علاقه اش حاضر به ازدواج با او نیست از شهر محل سکونتش در غرب کشور به تهران گریخت، اما در پایانه جنوب تهران توسط پلیس 110 بازداشت و پس از مدتی برای تولد نوزاد به بیمارستان منتقل شد، به گفته پرستاران بخش، مریم پس از زایمان از بیمارستان گریخت.
لیلا 18 ساله نیز که 8 ماهه باردار است، با زنی که ادعا می کند خواهرش است به بیمارستان آمده و تمایلی به گفتن ماجرای زندگی اش ندارد، زن همراهش می گوید:« لیلا نمی تواند از فرزندش نگهداری کند به همین دلیل از طریق یک واسطه ( دلال) با خانمی توافق کرده ایم، بعد از زایمان بچه را به او بسپاریم تا او بچه را به یک خانواده خوب بدهد و در مقابل این خانم تمام هزینه های زایمان لیلا را می پردازد.»
مادرانی کم سن و سالی که بدون همراه به بیمارستان مراجعه می کنند و حاضر نیستند درباره وضعیتشان حرفی بزنند اغلب مشکلاتی مانند لیلا دارند.
اگرچه بخشی از این دختران پیش از بدنیا آمدن نوزاد، اقدام به سقط آن می کنند، چندی پیش نیزیکی از روزنامه های صبح تهران خبر داد هر ماه 15 جنین در سطل های زباله تهران پیدا می شود.
برخی دختران باردار نیز خوش شانس ترند، آنان یا به پزشک دسترسی دارند و یا اینکه با روش های سقط جنین آشنا هستند.
به گفته امیر 35 ساله، دارو فروش ناصر خسرو، هم اکنون خریداران داروی سقط جنین بعد از متقاضیان داروی ترک اعتیاد رتبه دوم را دارند.
به گفته دارو فروشان ناصر خسرو وقتی مردی به تنهایی برای خرید داروی سقط جنین مراجعه می کند، معمولا این دارو را برای همسر قانونی اش می خواهد، اما وقتی در مواردی که بارداری غیر قانونی و نا مشروع است، دختر و پسر هر دو با هم مراجعه می کنند.
امیر 35 ساله داروفروش ناصر خسرو دارو ،در مورد دارو های سقط جنین می گوید:« 2 عددآمپول" پروستادین" برای سقط جنین زیر 2 ماهه کافی است. قیمت هرعدد از این آمپول 5 هزار تومان است، البته داروی سقط جنین دیگری که به تازگی وارد بازار شده ، به قیمت 60 هزار تومان به فروش می رسد.»
"معصومه -پ" ماما، می گوید: « مصرف "پروستادین" با عوارضی کم و بیش خطرناک مانند افت شدید فشار خون همراه است و در 50 در صد از موارد نمی تواند منجر به سقط شود، اما شیاف جدید‌‏ی که آن هم از ترکیبات
پروستا گلاندین ها است، اگرچه در اغلب موارد موثر است اما عوارض جانبی بیشتری نیز برای دختران جوان بهمراه دارد.»
بسیاری از دختران باردار توالت های عمومی پارک های تهران را برای سقط جنین انتخاب می کنند. چاه های فاضلاب این پارک ها حکم سطل آشغال را برای این جنین ها دارد.
زینت 55 ساله کارگر یکی از این توالت ها عمومی است، او شبهایی را که صدا و آه و ناله دختران سکوت پارک را می شکند ، نمی تواند از یاد ببرد.
زینت می گوید: « حتی یک بار جنین 2 ماهه ای را پیش از آنکه در چاه فاضلاب انداخته شود پیدا کردم، آن شب صدای فریاد دختری توجهم را جلب کرد، تا به در توالت عمومی رسیدم دختری پا به فرار گذاشت.»
همه سقط جنین ها هم به دلیل نامشروع بودن بارداری نیست، این را سیما، مامای 35ساله ای که درجنوب شهر تهران مطب دارد می گوید: « مراجعان سقط جنین به دو دسته تقسیم می شوند، برخی از مراجعان مدعی اند در دوران عقد و نامزدی باردار شده اند و برخی دیگر به دلیل داشتن فرزند زیاد و یا درآمد پایین قادر به نگهداری از فرزند دیگری نیستند.
بعضی دیگر مدعی اند، نامزد هستند، اما آنها هیچگاه علاقه ای به نشان دادن شناسنامه خود ندارند و قتی مامایی برای روئیت شناسنامه آنها اصرارکند، دیگر به مطب باز نمی گردند. اما برخی از زنان نیز حتی باداشتن تنهایک فرزند خواهان سقط فرزند دوم خود هستند. آنان به دلایلی مانند، تورم، کرایه بالای خانه، درآمد پایین همسر و...داشتن فرزند دوم رایک کابوس می دانند.»
دیدن زنانی که پاسخ مثبت آزمایش بارداری، برایشان حکم خبر مرگ فرزند شان را دارد، برای پزشکان دیگر عادی شده است.
/ 2 نظر / 43 بازدید
سها

این حرفها واقعاناراحت کننده هست. من آرزومه بچه داشته باشم چندماه پیش بخاطرتجویزنادرست داروبچه 7ماهموازدست دادم.4ماه کارم شده بود گریه.الان خداروشکر2ماهه باردارم.برام دعاکنیدنی نی خوشکل بیارم.[بغل]

مانا

باسلام.دهنده رحم هستم وکاملا سالم. باتشکر 09307428282