کودکان کار

سلام به تمامی دوستان عزیز

خیلی وقت بود آپ نکرده بودم و دلیلش هم گیر نیاوردن موضوعی خوب و عمیق برای نوشتن بود. امروز موضوعی خوب از نظر فکر کردن به اون  به نظرم رسید  موضوعی بسیار درد اورد.

بعضی مواقع از کنار هم قرار دادن کلماتی زیبا چه کلمات و جملات درد اور و به نوبه خودش وحشتناکی به وجود می آد.

کودکان = عصمت ٬ زیبایی روح ٬ پاکی ٬ لطافت

کار= تلاش برای حیات ٬ تکاپو ٬ جوهره زندگی

کودکان + کار=رنج ٬ بدبختی ٬ حسرت ٬ فقر

کودکان کار پدیده ای که هر روز بیشتر از دیروز نمایان می شود .

همه ما شده پشت چراغ های راهنمایی کودکانی را دیده باشیم که بر عکس دیگران که منتظر چراغ سبز هستند آنها چراغ قرمز را در انتظار نشسته اند.

قرمز ٬ رنگ صورتی که با سیلی سرخ میشه٬ چه رنگ پر معنایی ه این رنگ قرمز.

داشتم می گفتم: دیدم هممون از این بچه ها یا دارن فال می گیرن یا دست فروشی می کنن و یا پشت چراغ ها در انتظار٬ خداییش بیشترمون در اولین نظر به چهره نچندان تمیز اونها توجه می کنیم تا به دستهای ترک خورده و ضمختشون که نشون از تلاش و تکاپو برای زندگی داره.دستهایی که ادم یاد ۳۰-۴۰ سال تلاش و کوشش برای گزران زندگی می ندازه نه عروسک و بازی و شیطنت .این حرفها رو نزدم که اخرشو به نقد و آنالیز و بررسی این موضوع کنم ٬ نه ٬ چون قدرت چنین کاری رو ندارم قصدم فقط از بیانش یاد اوری  وجود چنین کودکانی در کنار ما و حتی همسایگی دیوار به دیوار ما بود که شاید این یاداوریها در برخورد مجدد هر کدوم از ما آدمها تاثیر گذار بوده و باعث بشه سکه های پولی که ممکن صدای جیرینگ جیرینگش گوش مبارکونو آزرده خاطر کنه را برسونه کف دست یکی از همین بچه ها که شاید این صدا  صدای آرزو های دور اون باشه٬ همون بچه ای که دفعات قبل با کشیدن اخمها و بالا بردن شیشه ماشینمون جوابشونو می دادیم. می دونم این کار چاره اساسی  برای این مشکلات نیست اما خودش راهیه برای پیشبرد یک هدف.

 

 

دوستان گلم همتونو به دیدن این کلیپ زیبا که بی ارتباط با موضوع فوق نیست دعوت می کنم ٬ بسیار زیباست. 

برای دیدن کلیپ اینجا کلیک کنید

/ 1 نظر / 15 بازدید
halimeh

در بهشت جایم نخواهند داد وقتی کودکی در کنار خیابان اه میکشد خوشحال میشم بهم سری بزنید