محرم منهای بدعت

سلام

ایام محرم و شهادت سالار شهیدان را به یکان یکان شما عزیزان تسلیت عرض می کنم.

دوست ندارم به رسم دیگر بلاگ نویسان برای این ایام فقط پستی زده باشم و تسلیتی گفته باشم٬!!! که حسین(ع) قیام نکرد از برای چنین تسلیت گویی ها.

باز باید یکی دیگه از دردهای این ملت گرفتار و مبتلا را بازگو کنیم ولی قبلا تو پست بدعت در موردش حرف زدم و مفصلا گفتم(رجوع شود به آرشیو موضوعی) ولی باز دیدم موضوع اونقدر بزرگ و نابهنجار هست که ارزش تکرار و تاکید را داشته باشه.

بدعت در دین:

چرا باید با یک سری رسم و رسومات اشتباه و نابجا ما امت مسلمون که باید رهرو امامون باشیم راه و رسم امام را به شکل دیگری در نظر دیگر اقوام و ملتها نشون بدیم؟؟؟؟حسین(ع) با اون عظمت و بزرگی که سر لوحه اشخاصی آزادیخواه وبزرگی از جمله گاندی می باشد  اونچنان کوچیک کنیم که برای زنده نگاه داشتن راه او باید دست به کارهایی بی ارزش و کوچکی بزنیم مثل قمه زنی ؟؟؟این چه رسمیه.اگر با شکافتن سر مشکل حل شدنی بود که یکی مثل  حر  رهبر آزادگان جهان نباید خودشو به این آب و آتیش می زد که دشمنش سرشو بشکافه٬ خودش زحمتشو می کشید .با این کارها  فقط فقط من و تو مسلمون در نظر دیگر اقوام و ادیان به یک وحشی بدوی تبدیل می شیم و والسلام.چرا باید چنین باشیم و چنین کنیم؟با این تفاصیل حسین کعبه رو ول کرد و خود زنی و چسبید که.دونه دونه این تصاویر کافیه برای نشون دادن  وحشی گری ما مسلمونها.

دوست ندارم زیاد بنویسم یعنی بلد نیستم که بخوام زیاد بنویسم فقط اینو می خواستم بیان کنم و بگم که بیایم محرم و عاشورای امسالمون با سالهای دیگه تفاوت داشته باشه ٬ بیاییم بدعتها و رسم و رسومات بی خود و بی ارزش را از برنامه عزاداری امسالمون قلم بگیریم و حسین وار بودن را درک و زینب وار بودن را تجربه کنیم تا به یزید وار بودن متهم نشیم.

/ 0 نظر / 8 بازدید