درمان نه ترک

از 18 سالگی با حشیش و مشروبات الکلی آشنا شدم و دو سال به صورت تفریحی ادامه داشت ، کار هم می کردم و مجرد بودم اما در تابستان سال 1367 بود که با تریاک و توسط یکی از دوستان قدیم آشنا شدم. برای بار اول بمدت یک شبانه روز احساس خوشایندی و نشئگی می کردم که تاکنون ندیده بودم وهمین مسئله باعث شد تا بعد از چند روز بصورت کشیدنی به سراغ آن رفتم ، اینقدر خوشایند بود که به فاصله دو هفته به تنهائی و هر روز و در محل کار خود مصرف می کردم.

یک سال گذشت و ازدواج کردم و همسرم تا سال 71 اطلاعی از اعتیاد من نداشت و بمت 4 سال هر روز در سه وعده تریاک جز جدائی ناپذیر زندگی من شده بود . گرچه اصلاً فکر نمی کردم که معتاد شده ام. تا اینکه یک روز تصمیم گرفتم دیگر مصرف نکنم ، حال خیلی بدی به من دست داد ، خماری و ضعف بسیار شدید تا حدی که به بیمارستان منتقل شدم و آنجا بود که به دکتر اصل قضیه را گفتم و همان جا بود که متوجه اعتیاد خود شدم !!!

                                

هیچ راهی نمی دانستم و برای ترک با شیره تریاک آشنا شدم، به صورت کشیدنی و فقط شیره را مصرف می کردم تا یک روزی فرصت شود و من ترک کنم. این روال تا سال 1380 و پس از خستگی از تهیه و مصرف و عوارض مختلف آن به یکی از آگهی های ترک اعتیاد یک هفته ای مراجعه کردم.

متخصص این کاردستور دادتا آمپول تمجیزک ونورجیزک رابرای ترک استفاده کنم !!!

روزانه 3 عدد و در سه نوبت به صورت تزریقی در رگ را شروع کردم ، بعد از مصرف این آمپول ها بسیار نشئه می شدم و 6 ماه طول کشید و خیلی هم لذت داشت فکر می کردم ترک کرده ام، البته گاهی هم شیره مصرف می کردم . وقتی که دوباره از پار کردن پوست خودم که مجروح شده بود، خسته شدم ، مجبور شدم دوباره به همان تریاک رو بیاورم !!!

از آن جائیکه دیگر تریاک جواب اعتیاد روزانه من را نمی داد شیره را هم اضافه کردم، تقریباً حساب دستم آمده بود که باید به دنبال راهی برای خلاصی آنها پیدا کنم . این بود که به توصیه یکی از دوستان :

برای ترک کردن مواد مخدر پیشنهاد کراک و شیشه را داد !!! 

بار اول رایگان بود  توسط دوستم طریقه مصرف را یاد گرفتم اما برای بار دوم خریداری کردم و از ده دود شروع شد تا اینکه به 5/2 گرم در روز رسید، خیلی سریع این اتفاق افتاد ، یعنی به فاصله 6 ماه یک کراکی حرفه ای شده بودم !!!

هر چه می گذشت متوجه عوارض آن می شدم ، مثل لکنت زبان ، فراموشی و لرزش اعضای بدن و از کار افتادن نیروی جنسی و آسیب دیدگی ریه ها و کم شدن یا ضعیف شدن شنوائی و تحلیل رفتن جسم که به دلیل بی خوابی و کم اشتهائی شدیداً وزن کم می کردم. البته بی حوصلگی و بهمم ریختگی سریع و عصبانیت و پرخاشگری و زود رنجی هم عادی شده بود !!!

                                

هر چه می گذشت از طرف همسرم و خانواده تحت فشار قرار گرفتم ، من این وضعیت را نمی خواستم اما چاره ای نداشتم و نمی توانستم نیاز جسمی و روانی به مواد را چگونه و به چه کسی بازگو کنم !!!

هرچه با دارو های گیاهی و شربت تریاک و کپسول های دست ساز اقدام به ترک می کردم در نهایت دوباره به مصرف اولیه راضی می شدم و هیچ نتیجه ای هم نمی گرفتم، کاملاً نا امید شده بودم و باور کرده بودم که باید با این درد بمیرم !!!

برادرم مصرف کننده بود و شنیده بودم که جائی به اسم کنگره 60   می رود و مصرف خود را بسیار کم کرده و حال و روزش بهتر شده ، توسط ایشان به کنگره 60 آمدم و طبق روال معمول مشاوره شدم و اقدام به انتخاب یک راهنما کردم و شروع به درمان تدریجی کراک کردم تا 8 ماه طول کشید که پله پله و طبق روال از میزان آن کم کردم و در نهایت در روز 2/11/1384 بود که به دستور آقای مهندس دژاکام دستور قطع مصرف داده شد و امروز بیش از دو سال ونیم است که هیچ وابستگی به مواد ندارم.

خداوند را سپاسگذارم که به من لطف کرد تا با این مکان آشنا شوم و به همه کسانی که راهی برای درمان اعتیاد پیدا نکرده اند و خواستار رهائی هستند توصیه می کنم به کنگره 60 مراجعه کنند و به صورت رایگان درمان شوند

/ 2 نظر / 68 بازدید
علي

سلام ميخواستم بپرسم كنگره ٦٠ كجاست، چطور ميتونم باهاشون تماس بگيرم؟

ترک اعتیاد

خدا رو شکر که درمان شدی امیدوارم دیگه سمتش نری عمو داوود