روزه حقیقی

سلام خدمت دوستان عزیز.

ماه رمضان هم امد و همه داریم روزه می گیریم اما روزه که نه همه داریم گرسنگی می کشیم.کی دیکه به خود روزه فکر می کنن همه فقط گرسنگی می کشن که روزه بگیرن اما به خود اینکه روزه برای چیه اصلا فکر نمی کنن.همه ماه رمضان نذری می دن که ثواب کنن اما نذرشون همه میره تو سفرهایی هفتاد رنگی که با همین نذری ها رنگین تر از قبل می شه .اما واقعا کسی به فقر و فقرا و گرسنگان این شهر و دیار و مملکت فکر می کنه؟؟؟ رگمون نمی کنم  اما اگر هم باشه نسبت به جمعیت روزه دار ها چیز  ناچیزیه.  خدا بیامره دکتر شریعتی رو اگر بودن می گفتن که ((روزه  برای روزه)) نه برای تکامل شخصیت انسانی یک فرد .

 ای کاش  بجای  مهیا کردن چنین سفره های رنگینی یک مقدار به یاد شکمهای گرسنه ای که در همسایگی خودمون زندگی می کنن می افتادیم.الان تو این دوره زمونه عزیز کسیه که دستش تو جیبش برسه و ریخت و پاشش بیشتر از همه هم باشه٬ رفاقت با فقرا دیگه سودی نداره دیگه کسی به دنیای ماواراء این دنیا  فکر نمی کنه ٬همه مادی شدن و نمی دونم تو  ماتریالیسم  روزه چه معنیی می تونه داشته باشه٬ نمی دونم. ما ها که دیگه به اون دنیا و رفتن از این جهان خاکی  اونم با توشه ای که عمالمون تشکیلش می ده نیستیم پس چرا به خودمون گرسنگی می دیم به اسم عوام فریبانه روزه به این بدن سختی بدیم.

شنیده بودم که اگر مسلمونی  شبی سرشو روی بالش بزاره و شب رو به صبح برسونه در حالی که همسایه اش گرسنه بوده اون شخص مسلمون نیست.البته دقیقا این نبود بگردید درستشو پیدا کنید اما فکر کنم منظورو رسوند. جان مولا بیایم یکم آدم باشیم و تو این یک ماه لااقر نذری هامونو به فقرا بدیم نه شکمهای فربه ای که روز به روز بزرگ تر می شن .

یا علی

/ 0 نظر / 17 بازدید